Jak wybrać idealne meble ogrodowe dla siebie?Jeśli chodzi o życie na świeżym powietrzu, niewiele rzeczy może konkurować z elegancją i urokiem ogrodu. Niezależnie od tego, czy jest to mały zakątek podwórka, czy rozległa zielona przestrzeń, posiadanie ogrodu z pewnością przyniesie wiele korzyści. Aby jednak w pełni wykorzystać możliwości ogrodu, należy zainwestować w wysokiej jakości meble, które będą dobrze komponować się z przestrzenią. Na szczęście istnieje wiele różnych stylów i wzorów, z których można wybierać. Oto, co powinieneś wiedzieć.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli ogrodowych

- Komfort - chociaż wszystkie wymienione powyżej rodzaje mebli ogrodowych mogą być stylowe i eleganckie, nic nie może się równać z wyglądem i wrażeniami, jakie dają meble z prawdziwego drewna. Niezależnie od tego, czy jest to drewno tekowe, cedrowe czy mahoniowe, są one znane ze swojej wyjątkowej trwałości i odporności na warunki atmosferyczne.

- Wytrzymałość - należy pamiętać, że meble ogrodowe są narażone na duże zużycie. Nie dość, że regularnie pada na nie deszcz, to jeszcze przez większą część roku znajdują się na zewnątrz. Z tego powodu należy zawsze wybierać meble wykonane z tworzyw sztucznych lub syntetycznych. Są one zazwyczaj odporne na promieniowanie UV i wyjątkowo trwałe - zwłaszcza w porównaniu z drewnem.

- Konserwacja - w tym miejscu meble wiklinowe naprawdę zyskują na wartości. Chociaż jest to materiał, który wymaga nieco troski, w porównaniu z plastikiem lub drewnem jest wyjątkowo łatwy w utrzymaniu. Wystarczy pamiętać o utrzymywaniu ich w czystości i odpowiednim przechowywaniu poza sezonem, aby przedłużyć ich żywotność.

- Wzornictwo - to najważniejszy aspekt przy zakupie mebli ogrodowych, zwłaszcza jeśli chcesz mieć coś, co przetrwa próbę czasu i pozostanie modne. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest wybranie projektu lub stylu, który będzie odpowiedni przez wiele lat.

Który materiał jest odpowiedni dla Ciebie?

Jeśli chodzi o wybór rodzaju mebli, które najlepiej sprawdzą się w ogrodzie, najważniejszą rzeczą, jaką należy wziąć pod uwagę, jest przestrzeń. Jeśli jest ona mała i ciasna, należy szukać mebli mniejszych i bardziej kompaktowych. Jeśli masz dużo miejsca, możesz zdecydować się na coś bardziej okazałego - na przykład huśtawkę lub zestaw sof do siedzenia na świeżym powietrzu.

Jeśli chcesz, aby coś dobrze komponowało się z wystrojem ogrodu, wybierz materiały, które są podobne do obecnych mebli ogrodowych. Na przykład, jeśli masz drewniane tarasy, drewniane meble będą się z nimi doskonale komponować. Na koniec zastanów się, w jaki sposób będziesz utrzymywać meble. Jeśli masz mały ogród, regularna konserwacja może być trudna. Tak jest często w przypadku mebli wiklinowych, które wymagają regularnego czyszczenia i oliwienia, aby zapobiec rozwojowi pleśni i grzybów.

 

Autorka artykułu