Ogród, w którym wypoczywasz. Jak wybrać dobre meble ogrodowe?Stworzenie własnego małego zakątka świata w ogrodzie to jedna z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy, jakie można zrobić. Jest to także coś, co wszyscy uwielbiamy robić w wolnym czasie, zwłaszcza w miesiącach letnich, kiedy miło jest spędzać czas na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy masz mały balkon, czy podwórko, stworzenie własnego ogrodu jest nie tylko zabawne, ale i całkiem łatwe. Zanim zaczniesz cokolwiek sadzić, musisz tylko upewnić się, że wszystko zostało odpowiednio przygotowane. Obejmuje to także zakup odpowiednich mebli ogrodowych. Ważne jest, abyś miał gdzie usiąść, zrelaksować się i cieszyć się swoją nową zieloną przestrzenią. Oto kilka wskazówek, jak wybrać najlepsze meble ogrodowe dla siebie.

Meble rattanowe

Jeśli podoba Ci się wygląd naturalnego rattanu, ale chcesz czegoś nieco bardziej trwałego, to rattan syntetyczny jest doskonałym wyborem. Ten wytwarzany przez człowieka materiał posiada wszystkie te same właściwości estetyczne, co rattan naturalny - w tym subtelne usłojenie przypominające drewno, trwałość i wytrzymałość. Jedyna prawdziwa różnica polega na tym, że rattan syntetyczny jest wykonany z włókien syntetycznych, które często są barwione tak, aby przypominały rattan naturalny.

To właśnie ten sztuczny materiał sprawia, że meble z rattanu syntetycznego idealnie nadają się do użytku na zewnątrz - zwłaszcza w ogrodzie, gdzie są narażone na działanie deszczu, promieniowania UV i innych czynników. Jedną z najlepszych cech rattanu syntetycznego jest to, że jest dostępny w wielu różnych stylach i wzorach, co oznacza, że możesz wybrać meble, które będą zarówno stylowe, jak i funkcjonalne.

Meble wiklinowe

Wiklina od wielu lat jest popularnym wyborem mebli ogrodowych. To naturalny materiał, który jest łatwy w utrzymaniu i wystarczająco trwały, aby można go było używać na zewnątrz przez cały rok - co czyni go doskonałym wyborem dla osób o bardziej tradycyjnej estetyce. Najpopularniejszym rodzajem mebli wiklinowych są meble z trzciny, które są wykonane z plecionych pasków bambusa lub rattanu. Chociaż często uważa się, że wiklina i rattan to jedno i to samo, w rzeczywistości są to dwa różne materiały.

Wiklina to rodzaj plecionych mebli wykonanych z wielu różnych materiałów, natomiast rattan to naturalny materiał, z którego są wyplatane. Meble wiklinowe mają ponadczasową estetykę, która dobrze komponuje się z ogrodami w każdym stylu i wystroju. Często mają kolor naturalnego brązu, ale można też znaleźć meble w kolorze czarnym lub ciemnozielonym.

Meble drewniane

Nic nie może się równać z wyglądem mebli z prawdziwego drewna. Jest to naturalny materiał, który doskonale wygląda zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Jest nie tylko praktyczny i niezwykle trwały, ale także pięknie się starzeje, nadając każdemu meblowi niepowtarzalny, rustykalny urok. Wiele elementów drewnianych jest również odpornych na warunki atmosferyczne, dzięki czemu idealnie nadają się do pomieszczeń zewnętrznych.

Kupując meble ogrodowe, można wybierać spośród wielu różnych rodzajów drewna, takich jak tek, cedr i mahoń. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy i zalety. Jedną z największych zalet mebli drewnianych jest to, że pięknie się starzeją. Ponieważ z czasem nabierają koloru i faktury, z wiekiem stają się jeszcze piękniejsze i bardziej wyjątkowe. Meble drewniane mogą być barwione na wiele różnych kolorów, co oznacza, że możesz wybrać element, który będzie pasował do stylu i wystroju Twojego ogrodu.

Meble metalowe

Jeśli szukasz stylowego zestawu metalowych mebli ogrodowych, masz do wyboru wiele różnych opcji. Metalowe krzesła i stoły są nie tylko niezwykle trwałe, ale mogą być też wykonane z wielu różnych materiałów - w tym ze stali nierdzewnej, aluminium, a nawet mosiądzu. Chociaż meble metalowe są często postrzegane jako zimne i przemysłowe, wielu projektantów stworzyło piękne i stylowe elementy, które równie dobrze nadają się do pomieszczeń mieszkalnych, jak i komercyjnych. Największą wadą metalowych mebli ogrodowych jest to, że mogą być dość ciężkie. Oznacza to, że nie nadają się do użytku w pomieszczeniach i nie można ich tak łatwo przenosić.

Meble z żywicy syntetycznej

Ten rodzaj mebli zyskuje coraz większą popularność, zwłaszcza wśród osób dbających o środowisko naturalne. Jest to syntetyczny materiał, który jest niezwykle trwały i może wyglądać jak drewno. Chociaż ten materiał jest wciąż dość nowy, ma wszystkie zalety drewna bez negatywnego wpływu na środowisko - co czyni go doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą uzyskać wygląd prawdziwego drewna za ułamek kosztów.

Jeśli szukasz mebli ogrodowych wykonanych z żywicy syntetycznej, najlepiej zdecydować się na wykończenie imitujące drewno tekowe. Jest to doskonały wybór dla osób, które chcą uzyskać autentyczny wygląd drewna bez ponoszenia kosztów i konieczności konserwacji prawdziwego drewna.

 

Autorka artykułu