Jak stworzyć wygodny ogród przy użyciu technorattanuTechnorattan to wytrzymały materiał syntetyczny, który jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i nie gnije. Jest on stosowany w budownictwie już od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno zaczęto go uznawać za użyteczny materiał do tworzenia przestrzeni zewnętrznych. Widzieliśmy wielu ogrodników wykorzystujących ten surowiec do budowy przestrzeni zewnętrznych o licznych funkcjach - od relaksacyjnej po funkcjonalną. Możliwości wykorzystania technorattanu są nieograniczone, dlatego dziś pokażemy Ci kilka inspirujących pomysłów na wykorzystanie tego surowca w Twoim kolejnym projekcie! Jeśli chcesz stworzyć komfortowy ogród, używając technorattanu jako akcentu lub głównego elementu w swojej przestrzeni ogrodowej, czytaj dalej!

Zbuduj miejsce do siedzenia na świeżym powietrzu

Jednym z najczęstszych zastosowań technorattanu jest budowanie miejsc do siedzenia na zewnątrz. Jeśli chcesz zbudować miejsce z krzesłami, sofami lub ławkami, to jest to doskonały sposób, aby to zrobić. Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią, na której chciałbyś mieć miejsce do siedzenia, zbudowanie całej konstrukcji z technorattanu jest świetnym rozwiązaniem. Możesz też wykorzystać ten materiał do budowy kilku elementów istniejących już mebli, aby uczynić je bardziej trwałymi i odpornymi na warunki atmosferyczne.

Stwórz bufet lub miejsce do serwowania posiłków

Jeśli organizujesz dużą imprezę plenerową, na której będzie podawane jedzenie, możesz chcieć stworzyć bufet lub miejsce do serwowania posiłków, które będzie chronione przed żywiołami. Korzystając z technorattanu, możesz stworzyć duży stół, który będzie chroniony przed słońcem i nie ulegnie zniszczeniu z powodu deszczu.

Dzięki temu będziesz mógł z łatwością podawać gościom jedzenie i napoje, nie martwiąc się o niekorzystne warunki pogodowe. Jeśli chcesz, aby wyglądał bardziej atrakcyjnie, możesz pomalować stół rattanowy, aby pasował do przestrzeni na zewnątrz. Możesz też użyć elementów dekoracyjnych, takich jak kwiaty, płytki lub inne elementy, które Twoim zdaniem będą pasować do Twojego stylu.

Zbuduj ogród warzywny

Jeśli jesteś ogrodnikiem i chciałbyś uprawiać niektóre z własnych warzyw, stworzenie ogrodu warzywnego jest doskonałym pomysłem. Wykorzystanie rattanu do budowy ogrodu ochroni rośliny przed żywiołami, a jednocześnie pozwoli im rosnąć. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli na podwórku lub w ogrodzie nie ma zbyt wiele miejsca.

Ogródek warzywny można zbudować na małej przestrzeni z tyłu domu, na balkonie, a nawet w domu, jeśli mieszka się w miejscu, gdzie uprawa roślin nie jest możliwa. Jeśli chcesz zbudować ogródek warzywny w pomieszczeniu, możesz zastosować podobną strategię i zbudować go z rattanu. Rośliny można chronić przed żywiołami, przykrywając ogród wodoodporną plandeką.

Zbuduj miejsce do zabawy dla dzieci

Jeśli masz dzieci, możesz chcieć stworzyć bezpieczne miejsce, w którym będą mogły się bawić. Możesz na przykład zbudować piaskownicę i przykryć ją wodoodporną plandeką, aby chronić ją przed deszczem i słońcem. Rattan jest doskonałym materiałem do budowy piaskownicy, ponieważ jest wytrzymały i odporny na działanie czynników atmosferycznych. Rattan można pomalować, aby nadać mu ładniejszy wygląd, lub użyć elementów dekoracyjnych, takich jak płytki, aby go uatrakcyjnić. Jeśli chcesz, aby piaskownica była bardziej funkcjonalna i wygodna, możesz zbudować dla niej dach z rattanu. Dzięki temu dzieci będą chronione przed słońcem i deszczem, co pozwoli im na dłuższą zabawę bez konieczności przerywania.

 

Autorka artykułu